Xiaomi SU7 için geri sayım başladı; TOGG’a büyük rakip olacak

Xiaomi, ilk elektrikli aracı olan SU7‘yi geçen Aralık ayında tanıttı. Araç hakkında pek çok detay paylaşılmasına rağmen, henüz satışa sunulmadı ve fiyatıyla ilgili bilgi verilmedi. Ancak, meraklı bekleyiş son buluyor; zira Xiaomi, SU7’nin Çin’de 28 Mart’ta piyasaya sürüleceğini duyurdu. Duyuru, kullanıcıların 25 Mart’tan itibaren aracı deneyimleyebilecekleri bir Weibo gönderisi aracılığıyla yapıldı. Ayrıca, Çin’deki 59 mağazada, 29 şehirde, aracın rezervasyonlarına başlandığı belirtildi.

SU7, sportif bir tasarıma sahip bir C segmenti coupe olarak iki farklı versiyonda sunuluyor: Standart ve Max. Adından da anlaşılacağı üzere Max versiyonu, modern bir elektrikli araçtan beklenen tüm üst düzey özellikleri sunuyor. Bu model, çift motorlu dört tekerlekten çekiş sistemi ile 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,78 saniyede ulaşabiliyor ve maksimum hızı 265 km/s olarak dikkat çekiyor. Standart versiyon ise tek motorlu arka tekerlekten çekiş sistemine sahip olup, 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 5,28 saniye sürüyor.

Xiaomi SU7 için geri sayım başladı; TOGG’a büyük rakip olacak

İç mekânda ise Xiaomi‘nin “Akıllı Kokpiti” beş ekranlı bir sistemle donatılmış ve Snapdragon 8295 yonga seti tarafından destekleniyor. Ana ekran, 16.1 inç 3K çözünürlüğünde ve CarPlay ile AirPlay desteği sunuyor. Spor Nappa deri koltuklar, ambiyans aydınlatması ve geniş bir 5,35 metrekarelik cam tavanla iç tasarım oldukça şık. Ses sistemi ise, Dolby Atmos desteği ile 25 hoparlörden oluşuyor. Xiaomi SU7, Xiaomi Ev IoT cihazlarıyla da sorunsuz bir şekilde etkileşim kurabiliyor.

Özetle, Xiaomi‘nin elektrikli araç piyasasındaki ilk adımı SU7, hem tasarımı hem de teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. Yakında Çin’de satışa sunulacak olan bu aracın, elektrikli araç pazarındaki rekabette nasıl bir yer edineceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x