Özgür Özel, Denizli seçimini anlattı: O gece tek kaybım kırmızı Vespa

31 Mart Yerel Seçimi’nde 47 yıl sonra birinci parti olan CHP’nin genel başkanı Özgür Özel, AK Parti’den aldıkları büyükşehirlerden Denizli’nin il başkanı Ali Osman Horzum’la yaşadığı komik seçim anısını paylaştı.

NOW TV’de İsmail Küçükkaya’nın Yeni Bir Sabah programına konuk olan Özel, Nuri Çavuşoğlu’nun Denizli adayı olması sürecini anlattı.

İl Başkanı Horzum’un seçim öncesi kendisine iki hayali olduğundan bahsettiğini söyleyen Özel, şunları söyledi:

“Bir gün oturuyoruz. Ali Osman Horzum, ‘İki tane hayalim var başkanım, biri inşallah gerçek olacak bu sefer’ dedi. ‘Nedir senin hayalim’ diye sordum. ‘Bir tanesi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan il başkanı olmak. Bir de bu işleri bırakınca kırmızı Vespa alacağım, Denizli’de gezineceğim’ dedi. Ben de ‘Büyükşehir’i kazan Vespa benden, kırmızı motor benden’ dedim…

Seçim akşamı, ‘altın sandık’ uygulamamız var, erken sonuç almamız lazım. Onlar da az girmişler. Aradım ‘Osman başkan altın sandık, 3 girmişsin bunu artırın’ diye.

‘Başkanım ya ben bir şey sorabilir miyim’ dedi. ‘Sor’ dedim, ‘300 cc olsa olur mu, 100 CC’likler çekmiyormuş’ diye soruyor… Ben de ‘olur, olur, kapat’ dedim…

Millet beni merak ediyor, şurası kazanıldı, burası kazanıldı. Kaybettiğimiz de var, Vespa motor gitti, 300 bin lira para verdik. O gecedeki tek kaybım Vespa motosiklet…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x